24 Nisan 2013

İncir Rüyası...;) ♥


İncir Rüyası...;) ♥ (yeni bombam)

Kek malzemeleri:*4 adet yumurta
*1 su bardağı şeker
*1 su bardağından biraz fazla un
*kabartma tozu
*vanilya
*6-7 adet kuru incir(bir kasede 5 dakika ıslatalım)

Islatmak için:*1,5 kahve kaşığı granül kahve
*1 kahve kaşığı toz şeker
*1 bardak ılık su

İç kreması: 1 lt süt
*1 su bardağı un
*1 su bardağı şeker
*damla sakızı yahut damla sakızlı vanilya
*1 yemek kaşığı terayağ
*1 adet yumurta
*Beyaz kuvartür yahut baton çikolata
*fındık içi

Dış kaplama kreması:*1 paket krem şanti
*1 su bardağı soğuk süt
*1 -2 yemek kaşığı labne peyniri
*kürdan ucuyla mavi gıda boyası

Süslemek için:*Kuru incir
*Beyaz çikolata
*Fındık
Kekimizin hazırlanışı:Oda ısısında ki yumurtalarımızı şeker ile birlikte, köpük köpük olana dek çırpıyoruz akabinde; elenmiş unumuzu, kabartma tozmuzu, minik doğranmış ve una bulanmış incirlerimizi ve vanilyamızı ilave edip karıştırıp yağlanmış yuvarlak tepsimiz de 2 aşamada pişiriyoruz. (yahut cam kapaklı, yuvarlak, yağlanmış teflon tencerede, kısık ateşte, tek aşamada pişirip ortadan ikiye kesiyoruz..;)

İç kremamızın hazırlanışı: Sütümüzü derince bir tencereye alıp ocağımızın altını yakalım ardından unumuzu ilave edip göz göz olana denk pişirmeye başlayalım sonra şekerimizi ilave edip birkaç taşım kaynatalım. damla sakızımızı ve tereyağımızı ilave edip mikserle çırpalım en son yumurtamızı da kırıp hızla çırpalım ve kremamız hazır.(içine fındık içi ve beyaz çikolata koyabilirsiniz)

Ve son olarak kombin...;) Pastamızın ilk katı ; granül kahve ile ıslatılır ardından beyaz kremamızdan dökülür ve diğer kat üzerine itinayla yerleştirilip tekrar granül kahve ile ıslatılır...;) tekrar beyaz krema ve son olarakta hazırlamış olduğumuz labneli ve mavi gıda boyalı şantimizle dış kaplaması tamamlanır, arzuya göre süslenir ve bir gece dinlenmesi için buzdolabına gönderilir...;) afiyet olsun... ♥

muhabbetle...♥♥