08 Mart 2010

Alman pastası;)Uzuuun bir ardan sonra yine yeni yeniden kucak dolusu merhabalar sevgili muhabbet gönüllüsü dostlarım!

Merak edenler için özet geçmek isterim efendim şöyle ki;

Hastalıktı sağlıktı, ev tadilatıydı, seyahatti derken derken gündoğmadan kalkmalı erken ki bu denli ara verilmesin;) değil mi güzel insanlar?

Kısmet oldu Almanyalara gidildi ve sizler için güzel bir lezzet paylaşılmak üzere yola çıkarıldı hadi hepbirlikte karşılıyalım;)

MALZEMELER;)

2 YUMURTA
3/4 ÇAY BARDAĞI ERİMİŞ MARGARİN
1 ÇAY BARDAĞI YOĞURT
3 ÇAY BARDAĞI UN
1,5 ÇAY BARDAĞI ŞEKER
1 PAKET KABARTMA TOZU

KREMASI;)

1 YUMURTASARISI
50 GR. MARGARİN
2,5 SU BARDAĞI SÜT
3 ÇORBA KAŞIĞI UN (TEPELEME)
1 ÇAY BARDAĞI ŞEKER
2 PAKET VANİLYA
PUDRA ŞEKERİ (ÜZERİ İÇİN)

HAZIRLANIŞI;)

Yumurtaları şeker ile birlikte beyazlaşıp kö­pürene dek çırpalım. Yoğurdu ve eritip soğut­tuğumuz margarini ekleyip yarım dk. daha çırpalım. Elenmiş unu» kabartma tozunu ekle­yerek mikserin düşük ayarı ile veya çırpma te-liyle karıştıralım. Kalıbı margarinle yağlayıp tabanına un serpelim. Hamuru kalıba boşaltıp 190° ısılı fırında pişirelim. Tencereye unu, sütü, şekeri ve çırpılmış yumurta sarısını alıp karıştıralım. Ağır ateşte ve sürekli karıştırarak üzeri göz göz olana dek pişirelim. Kremayı ateşten alıp soğutarak vanilyaları ve margarini eritme­den ekleyip mikserle yarım dk. çırpalım. Pas­tayı kalıbı içinde soğutup ikiye keselim. Kre­mayı pastanın alt parçasının üzerine yayalım. Üzerine pastanın üst katını oturtarak pudra şekeri çırpılmış yumurta sarısını alıp karıştıralım. Ağır ateşte ve sürekli karıştırarak üzeri göz göz olana dek pişirelim. Kremayı ateşten alıp soğutarak vanilyaları ve margarini eritme­den ekleyip mikserle yarım dk. çırpalım. Pas­tayı kalıbı içinde soğutup ikiye keselim. Kre­mayı pastanın alt parçasının üzerine yayalım. Üzerine pastanın üst katını oturtarak pudra şekeri ekleyelim ve buzdolabında 4-5 saat beklettikten sonra servis yapalım.

Afiyet olsun... ♥ ♥ ♥

Muhabbetle... ♥