22 Mart 2007

Bey pazarı(Takılar ve değerli taşlar) 2

Veee işte hanımlar; gözlere şenlik takı ziyafeti...


Ametist taşının fiziksel etkileri;

*Göz hastalıklarına, alerjiye, baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir.
*Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.
Metafiziksel ve pisikolojik etkileri;
*Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir.
*Kişiyi rahatsız eden takınaklı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Koyu mor ya da çok açık renkli olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir.
*Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametisti yatmadan önce bir süre elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz.
*Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle düşman tavırlı insanların arasında bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz.
*Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Ancak ciddi bir kişilik bozukluğuna sahip insanlar bu enerjiyle uyuşamayarak, onu rahatsız edici bulabilir.
*Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirir ve kalbi korur.

*Bu arada bugün Dünya su günü hatırlatmadan geçemiyeceğim zira herşeyimiz AB-I HAYATIMIZ olan suyu biraz daha tasarruflu kullanırsak şayet ileride su sıkıntısıda çekmeyiz diye düşünüyorum ne dersiniz?
Kuraklığa Karşı Haydi El Ele!

Bu yıl kış, oldukça kurak geçti... Yağışlar son yılların en düşük seviyesinde kaldı. Ankara'da 3, İstanbul'da 8 aylık su rezervinin kaldığı ve yakında kesintilerin başlayacağı konuşuluyor. Dün arkadaşım sabah radyoda dinlediği bir öneriden bahsetti. Sizlerle paylaşmak istedim, çünkü inanılmayacak kadar basit ama bir o kadar da zeki bir küçücük eylemle olağanüstü bir su tasarrufu sağlanabilir: Rezervuarlar 4-5 litre su alıyor... Rezervuardan akan su 3 litre olsa da aynı işi görüyor... Rezervuarın içine 1,5 litrelik DOLU bir pet şişe koyun. Her sifon çekişte 1.5 litre tasarruf etmiş oluyorsunuz! Bunu milyonlarla çarpın... Sağlanan su tasarrufunu düşünebiliyor musunuz? Simdi... Bu haberi tüm tanıdıklarınıza dağıtın dağıtabildiğiniz kadar. Hem ülkeye hem aile bütçesine fayda. Gelin kuraklığa karşı hep birlikte...

Bu değerli dipnottan dolayı biliwep ekibine teşekkürler...

SU GİBİ AZİZ OLABİLMEK DİLEĞİYLE...